Click here to revoke the Cookie consent
  • 01.08.2022

STROJOVÁ ÚPRAVA LYŽAŘSKÝCH TURISTICKÝCH TRATÍ NA NOVOMĚSTSKU 2021/2022

Začíná nám nová zimní lyžařská sezóna 2021/2022

Mikroregion Novoměstsko se připravuje na nadcházející zimní sezónu a s ní spojenou údržbou lyžařských stop.  S ohledem na připomínky veřejnosti oproti minulým létům je snahou údržbu stop výrazně zkvalitnit a to včetně podzimní přípravy. Byla přijata dobrovolná nabídka výpomoci z řad lyžařské veřejnosti a již proběhly 2 brigády, při kterých byl připraven základní okruh na Vlachovice, Sklené, Tři Studně, Rokytno a okolo Fryšavy. Plánujeme zrevidovat a připravit i okruh na Krátkou a Samotín. Děkujeme i za možnost zapůjčení traktoru s mulčovacím zařízení z Přibyslavského letiště.

Mikroregion Novoměstsko spravuje účet veřejné sbírky 107-3157480237/0100, z kterého jsou financovány náklady spojené s údržbou tratí, nákupem materiálu a pronájmem techniky. Za příspěvky veřejnosti děkujeme a i nadále budeme rádi za finanční podporu, kterou můžete na účet zasílat. Po dohodě s Lesy ČR, Lesním družstvem Přibyslav a zemědělci zůstanou tratě zachovány tak, jak je znají místní lidé i návštěvníci regionu. Pro případné připomínky, náměty a zájemce o spolupráci byl zřízen e-mail stopy.nmnm@gmail.com. Také bychom chtěli poděkovat majitelům pozemků, přes které lyžařské trasy vedou.

 V nové zimní sezóně nám i nadále budou zajištovat úpravu tratí místní sportovní organizace a soukromé osoby z Novoměstska, jimiž jsou SK NMNM, TJ Pohledec, TJ Řečice, pan Janů ze Slavkovic a ASKINO, s.r.o., která zajišťuje tratě pro psí spřežení s využitím právě těchto tratí pro volný styl běhu na lyžích. Ve spolupráci s městem NMNM se plánuje také nákup nové čtyřkolky na úpravu tratí.

Úprava tratí bude realizovaná skútrem do 20 cm výše sněhu a nad 20 cm výšky sněhu rolbou.  Nově využijí lyžaři i propojení žďárských a novoměstských tratí v obci Lhotka

Doufáme, že k nám bude nastávající zima příznivá na dostatečnou vrstvu sněhové pokrývky a zároveň žádáme veřejnost o případnou shovívavost při špatných přírodních podmínkách.

Úpravu lyžařských tratí na Novoměstsku podporuje i energetická společnost EG.D, a.s., která nejenže přináší energii do regionu, ale dává i energiím správný směr v lyžařských stopách.