Click here to revoke the Cookie consent
  • 07.11.2022

Lyžařská sezóna 2022/2023 na Novoměstsku

Lyžařská sezóna 2022/2023 na Novoměstsku

Přestože se kopce i pláně na Novoměstsku stále zelenají, už nyní jsou přípravy na nadcházející lyžařskou sezónu pro běžky v plném proudu. Pro letošní sezónu je k běžné údržbě naplánovaná především oprava lyžařského značení  a rozcestníků, prioritou budou také opravy mostků na území obce Kuklík.

Jako tradičně každý rok budou upravovány trasy vedoucí přes území Nového Města na Moravě, tzv. Příměstský okruh. Dále budou upravovány trasy okolo lesa Ochozy, Studnický okruh, okruh Tří Studní a okolo Fryšavy. V rámci dohody obcí se na Novoměstsku rozšířila úprava tratí o katastrální území Řečice, Hlinné, Slavkovice a Petrovice. Mapy okruhů a další aktuality k úpravě tras naleznete na stránkách https://lyzovani.nmnm.cz/. Celkem bude upravováno cca 100 km tratí. Veřejnost bude mít možnost i nadále využívat večerní lyžování ve Vysočina Areně – aktuální rozpis pro nadcházející sezónu naleznete na jejich stránkách.


Novinkou pro letošní lyžařskou sezónu je QR kód, který umožní milovníkům běžeckého lyžování a uživatelům tratí přispět právě na jejich provoz a údržbu, ale také přípravu, která přichází především z řad dobrovolníků. Tyto kódy budou rozmístěny na rozcestnících podél tras. Přispět je možné také jako v předešlých letech na účet veřejné sbírky 107-3157480237/0100, z kterého jsou náklady spojené s údržbou tratí, nákupem materiálu a pronájmem techniky financovány. Za příspěvky veřejnosti děkujeme a i nadále budeme rádi za finanční podporu, kterou můžete na účet zasílat.

Úpravu lyžařských tratí na Novoměstsku podporuje i energetická společnost EG.D, a.s., která nejenže přináší energii do regionu, ale dává i energiím správný směr v lyžařských stopách.

Nyní už jen zbývá věřit a doufat, že nadcházející sezóna bude na sněhovou nadílku bohatá a my si jí budeme moct co nejvíce užít.